WooCommerce Custom Product Tabs Lite is inactive. This plugin requires WooCommerce 2.5.5 or newer. Please install WooCommerce version 2.5.5 or newer »

Karta Projektanta - Malgrau | Mondrianista

Karta Projektanta – Malgrau

DG
DG
Projektant: Iga Szuchiewicz. Założycielka marki Malgrau o szerokim zakresie projektowych zainteresowań, obejmujących zarówno ubrania, jak i dodatki. Skupiona na poszukiwaniu równowagi między elegancją i nowoczesnością, a wygodą i funkcjonalnością. W pracy twórczej stawia na projekty określające styl – z założenia stały i ponadsezonowy, a nie wzory, stanowiące odpowiedź na aktualne trendy – zmienne i krótkotrwałe. Znakiem rozpoznawczym Igi Szuchiewicz i marki Malgrau są między innymi strukturalne materiały wysokiej jakości, a także stonowana, ponadczasowa kolorystyka oraz swobodne kroje, dodające kobiecie nonszalancji.

Marka: Malgrau – marka działająca na rynku od 2011 roku – skierowana jest do kobiet, które szukają ubrań i akcesoriów mówiących coś o nich samych, o ich życiu i wartościach, które są im bliskie. Klientki marki konstuują garderobę, pamiętając, że ubrania stanowią ważny aspekt codzienności i z tego względu nie mogą być przypadkowe. Kobiety Malgrau nie poddają się szybko zmieniającym się tendencjom i chwilowym modom, lecz dobierają ubrania w sposób świadomy i szczery wobec własnych potrzeb.

Marka: Estetykę Malgrau można określić mianem użytecznej elegancji, poruszającej się w nurcie miejskiej sylwetki o codziennym charakterze. Iga Szuchiewicz stawia na proste formy; ciekawe rozwiązania konstrukcyjne; naturalne, wysokogatunkowe materiały i wykończenia odznaczające się wysoką jakością. Projektantka nie stroni od podkreślania kobiecej zmysłowości, czyniąc to jednak w sposób subtelny i wyrafinowany – eksperymentując ze zwiewnymi materiałami, rozcięciami czy plisami. Z kolekcji marki przebija niewymuszona nonszalancja i swobodny szyk, który odnajdziemy na przykład w obszernych marynarkach, spodniach o luźnych krojach czy płaszczach.

Na przestrzeni kolejnych przygotowywanych przez projektantkę sezonów, znakiem rozpoznawczym Malgrau stały się tkaniny o strukturalnym charakterze, a  także gniecenia, plisowania i przeplatania. Paleta barw ma charakter stonowany, ale zarazem uniwersalny i stwarzający wiele możliwości stylizacyjnych. Biel, szarości i odcienie koloru niebieskiego, to kolory-płótna – zestawione w „total looki”, zmiksowane ze sobą bądź przełamane z bardziej żywymi odcieniami, zawsze stworzą set w dobrym stylu, a dodatkowo nie zdominują formy, która nadaje projektom unikatowego charakteru.

Na początku działalności, Iga Szuchiewicz zajmowała się tylko projektowaniem torebek. Pierwsza kolekcja ubrań była kolekcją dyplomową na sezon jesień-zima 2013/2014 i została zaprezentowana podczas Cracow Fashion Awards. Znalazła się również w finale konkursu „Złota Nitka” w 2013 roku. Od tego czasu powstało 7 kolekcji, które produkowane są w rytmie wiosna-lato, jesień-zima i systematycznie pokazywane na FashionPhilosophy Fashion Week Poland w Łodzi. Kolekcja ss2015 była ponadto prezentowana podczas Serbia Fashion Week.

Przy tworzeniu każdej kolekcji kluczowe znaczenie odgrywają tkaniny. Skrupulatnie selekcjonowane i wybierane podczas targów Premiere Vision, a często produkowane na indywidualne zamówienie marki, niejednokrotnie stanowią punkt zaczepienia i są źródłem inspiracji czy też klimatu, który będzie stanowił oś danego sezonu. W większości przypadków są to materiały naturalne: bawełna, jedwab, wełna, len, często z różnymi dodatkami, tak by tkanina nabierała użytkowych właściwości. Marka wykorzystuje również dzianiny od Polskich producentów. W przypadku konstrukcji, inspiracją staje się architektura, a czasem też – natura. Nastroje przewodnie pojawiają się już przy pracy nad wcześniejszą kolekcją. Rozwijane i przetwarzane przez projektantkę, dojrzewają do bardziej skonkretyzowanej wizji i stają się bazą kolejnego sezonu.

Wartości: Projektowanie w rozumieniu Igi Szuchiewicz, to tworzenie języka. Jednego z narzędzi komunikowania się jednostki z otoczeniem. W ubraniu przejawia się bowiem osobowość każdego z nas. Odrębny dla każdego zestaw cech, który jest układem niepowtarzalnym i wyjątkowym. Wartością nadrzędną Malgrau jest więc uchwycenie i subtelne podkreślenie osobowości kobiety, a nie jej wykreowanie czy zdominowanie.

Ważnym elementem DNA marki jest także założenie o budowaniu długotrwałych i stabilnych relacji z klientkami. Filozofia Malgrau odwołuje się do uniwersalnych i ponadczasowych wartości opartych na proponowaniu ubrań „stylowych”, a niekoniecznie „modnych”, w rozumieniu postawienia wyraźnej granicy między konstruowaniem własnego wizerunku w sposób świadomy, a nieprzemyślanym poddawaniem się zmiennym nurtom. Szuchiewicz stawia na swobodny szyk oraz nonszalancję. Zmysłowość i tajemniczość, a nie wulgarność i dosłowność. Malgrau daje swoim klientkom poczucie bezpieczeństwa i pewności, że w kolejnym sezonie znajdą dla siebie coś aktualnego, a równolegle „prawdziwego” oraz spójnego z ich dotychczasowymi wyborami estetycznymi.
k

Lubię ubierać kobiety. Podkreślać ich zmysłowość i charakter.
Widzieć, że dobrze wyglądają i dobrze się czują w moich ubraniach
– Iga Szuchiewicz

Najważniejsze informacje na temat marki Malgrau

Siedziba: Gdańsk

Rok powstania: 2011

Produkt: ubrania damskie: bluzki, sukienki, spodnie, spódnice, kurtki, płaszcze, swetry, a także torebki.

Elementy charakterystyczne: klasyczne fasony i kolory; minimalistyczne formy; naturalne, strukturalne materiały.

Produkcja: Polska; produkcja  realizowana przez własny zespół oraz podwykonawców.

Pozycjonowanie marki: marka z nurtu „smart casual”; produkty z segmentu „premium”.

Grupa docelowa marki: kobieta w wieku 25+ ceniąca wygodę, ale nie rezygnująca z elegancji stroju; klientka o miejskim, swobodnym stylu.

Przedział cenowy: 139–2 500 zł

Strona internetowa: www.malgrau.com

Udział w targach / imprezach: FashionPhilisophy Fashion Week Poland.

Sukcesy, nagrody: wyróżnienie kolekcji dyplomowej podczas Cracow Fashion Awards 2013, Finał Konkursu Złota Nitka 2013.
m

Sprzedaż detaliczna on-line: www.mostrami.pl

Stacjonarna sprzedaż detaliczna w Polsce: Royal Collection: BYDGOSZCZ D.H. DRUKARNIA, ul. Jagiellońska 1, KATOWICE C.H. SILESIA, ul. Chorzowska 107, KORONA KIELCE, ul. Warszawska 26, KRAKÓW PLAZA, Al. Pokoju 44, GALERIA RZESZÓW 35-001 Rzeszów ul. Piłsudskiego 44, WARSZAWA C.H. KLIF, ul. Okopowa 58/72; Loft Polscy Projektanci Galeria IBI, ul. Powstańców Wielkopolskich 162, Piła;  MOBO, pl. Kościuszki 12, Wrocław; Place of Art., ul. Grobla I 5/7, Gdańsk.

Dodatkowe informacje sprzedażowe: możliwość wykonania projektu na zamówienie.

Dodatkowe informacje:
Wypożyczenia do sesji, realizacji telewizyjnych, na oficjalne wyjścia etc.: tak
Współpraca promocyjna o charakterze barterowym z mediami: tak
Wywiady prasowe: tak
Wystąpienia telewizyjne i / lub radiowe: tak
Współpraca z blogosferą: nie
Współpraca z gwiazdami: nie
Kolaboracje z innymi markami: tak
Kontraktacje kolekcji: tak
Handlowa współpraca komisowa: nie
Wyprzedaże sezonowe: tak
Okazjonalne akcje rabatowe: tak

Krótki biogram projektanta

Kolekcje

  • Iga Szuchiewicz

    Projektant

    Iga Szuchiewicz – absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie, którą skończyła po zdobyciu zawodu Technologa Chemicznego na Politechnice Gdańskiej. W 2011 roku założyła autorską markę Malgrau, która oferuje damskie ubrania i torebki. Kolekcje brandu od kliku sezonów prezentowane są podczas Fashion Week Poland w Łodzi.

Bluzka z falbanką, spódnica i blezer - kolekcja aw2016 Malgrau.
Kolekcja jesień-zima 2016
Kolekcja wiosna-lato 2016

Ostatnie kolekcje

Koszula z kwiatowym wzorem, wąskie spodnie - kolekcja jesień-zima 2016 Malgrau.

k
Kolekcja jesień-zima 2016

Na jesień i zimę Iga Szuchiewicz oferuje stonowaną, klasyczną paletę barw. Beże, szarości, granat i czerń uzupełniają odcienie bieli i ecru. Zarówno kolorystyka, jak i fasony występujące w kolekcji, stwarzają wiele możliwości stylizacyjnych. Można je łączyć, budując looki formalne bądź te mniej zobowiązujące. Uniwersalne bluzki o ciekawych detalach, a także ponadczasowe kroje sukienek, spódnic i spodni współgrają w kolekcji aw2016 z oversizowymi swetrami, futrzanymi kamizelami, futrzanym płaszczykiem czy obszerną kurtką w miejskim stylu. Kontynuacją trendu z poprzedniego sezonu są modele wykonane ze strukturalnych materiałów. Sukienka i bluza wzbogacone przestrzennymi panelami, to – obok sztucznych futer – najmocniejsze propozycje sezonu.
m

Dowiedz się więcej i obejrzyj zdjęcia kolekcji jesień-zima 2016…

Skrót:
Materiały 
– wełna, bawełna, jedwab. Trendy – minimalizm, asymetria, oversize, strukturalność, futro. Kolory – beże, szarości, granat, czerń, biel, ecru. Modele – spódnice, sukienki, spodnie, bluzki, swetry, kamizele, kurtka, płaszcz, torebki. Ceny – 199-1600 zł.

k
Kolekcja wiosna-lato 2016

Kolekcja ss2016, która prezentowana była podczas ostatniej edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland w Łodzi, to klasyczna, ale nowoczesna propozycja ubrań dla kobiet, ceniących elegancję, a nie rezygnujących z wygody. Na wiosnę Malgrau proponuje strukturalną tkaninę w bieli, oraz wersji multikolorowej – biało-czarno-żółtej. Przestrzenny materiał nadaje projektom awangardowego charakteru, łącząc funkcjonalność mody, z której marka słynie, z jej aspektem „artystycznym”. W kolekcji znajdziemy ponadczasowe rozwiązania i fasony – sukienki i spódnice o linii A, cygaretki i białe bluzki, jak również nieco bardziej odważne propozycje, bazujące na asymetrycznych cięciach oraz przeskalowanych konstrukcjach.
m

Dowiedz się więcej i obejrzyj zdjęcia kolekcji wiosna-lato 2016…

Skrót:
Materiały 
– bawełna, jedwab, wiskoza, mieszanki bawełny z poliestrem, bawełny z poliamidem, bawełny i elastanu, wełny i poliakrylu. Trendy – minimalizm, asymetria, oversize, multikolor, strukturalność, przestrzenne zdobienia. Kolory – granatowy, biały, błękitny, beżowy, żółty, niebieski, brązowy. Modele – spódnice i sukienki o linii A, cygaretki, spodnie typu Culotte, obszerne kurtki i sweter. Ceny – 139-1 490 zł.